KONST / Litografier / Färglitografier 13978079
*
nr 1397 8079
Jonny Forsström
(1944-2017), Sverige
Färglitografier, 5 + 5 st (dubletter), Jonny Forsström (f. 1944), Sverige. "Family Life", Mapp. Signerad, numrerad 90&91/250, oramade lösa blad. Bladets mått: 65x50 cm
Jonny Forsström, svensk målare och skulptör född 1944 på Öland, död 2017.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 maj 2021
kl 20:56:30
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/5 12:15:00
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Jonny Forsström
Jonny Forsström, svensk målare och skulptör född 1944 på Öland, död 2017.
Läs mer om Jonny Forsström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: dubletter färglitografier jonny forsström litografier mapp svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5099 Blyerts
Tillskriven Arvid Fougstedt. Bildmått: 34x24cm, yt..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:39
-
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:19
-
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:36
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:04
-
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:28
-
5304 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Föräldrar med..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:54
*
Jonny Forsström
Jonny Forsström, svensk målare och skulptör född 1944 på Öland, död 2017.
Läs mer om Jonny Forsström
nr 1397 8079
Jonny Forsström
(1944-2017), Sverige
Färglitografier, 5 + 5 st (dubletter), Jonny Forsström (f. 1944), Sverige. "Family Life", Mapp. Signerad, numrerad 90&91/250, oramade lösa blad. Bladets mått: 65x50 cm
Jonny Forsström, svensk målare och skulptör född 1944 på Öland, död 2017.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 17 maj 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
17/5 12:15:00 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Jonny Forsström
Jonny Forsström, svensk mÃ¥lare och skulptör född 1944 pÃ¥ Öland, död 2017.Läs mer om Jonny Forsström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: dubletter färglitografier jonny forsström litografier mapp svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5099 Blyerts
Tillskriven Arvid Fougstedt. Bildmått: 34x24cm, yt..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:39 -
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:19 -
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:36
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:04 -
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:28 -
5304 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Föräldrar med..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:54